Wtorkowe poranki z książką – 21 lutego 2023

24 lutego 2023

Ze sztuką za pan brat”- to w tym tygodniu hasło przewodnie naszego spotkania z grupą 5- latków. Okazało się, że dzieci wiedzą, że w muzeum oglądamy arcydzieła:), teatr to miejsce, gdzie trzeba być eleganckim i odpowiednio się zachować, a filharmonia to bardzo trudne słowo 😉

Zgodnie też stwierdziliśmy: „Każdy może być artystą!” wystarczy tylko odkryć swój talent i zainteresowania. Swoich sił przedszkolaki spróbowały w malarstwie 🙂 Wspólnie stworzyły piękny i niepowtarzalny obraz! Do pracy twórczej zainspirowała nas lektura bajki pt. ”Portrety przyjaciół”.

*********************************

„Wielkie gady, chyba wiecie?
Królowały na tym świecie.
Oster zęby i pazury,
Pochodziły z kredy, z jury…”

Tak, to właśnie dinozaury zagościły u przedszkolaków w Hadrze 😉

Krótkie opowiadanie o tych stworzeniach, zagadki, wykonanie szkieletu dinozaura z… patyczków higienicznych (każdy materiał jest dobry, aby powstały piękne prace!) – to był dopiero początek do prawdziwej atrakcji spotkania: (popołudniowy 🙂 🙂 ) WIECZÓR FILMOWY. Wszystkie dzieci były do niego doskonale przygotowane – kocyki, ulubione poduszki, maskotki i oczywiście coś, czego nie może zabraknąć na seansie filmowym: POPCORN.