Aktualności

Mądra rzeka w Bibliotece

Zachęcamy do posłuchania i zapraszamy do naszych bibliotek! Piosenka edukacyjna promująca czytelnictwo wśród dzieci. Opowiada o wartościach zawartych w książkach i zachęca do odwiedzania biblioteki. W ciekawy sposób pokazuje drogę od zdobywania wiedzy do spełniania marzeń.

Link do serwisu Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Ludności 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań to najważniejsze badanie statystyczne, realizowane raz na 10 lat! Narodowy Spis Powszechny umożliwia zebranie informacji o stanie i strukturze ludności według ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności, spisy powszechne są jedynym źródłem danych. Dane uzyskane w wyniku …

Pani siedząca na trawie pisze coś długopisem w notatniku. Image by StockSnap from Pixabay

Wyniki konkursu literackiego

W związku z obchodzonym 3 marca Dniem Pisarza ogłosiliśmy konkurs pod hasłem: „I ty możesz zostać pisarzem”. Spośród nadesłanych prac jury wyróżniło trzy:

Pisanka wielkanocna

Konkurs „JAJO WIELKANOCNE”

Gminna Biblioteka publiczna w Herbach zaprasza do udziału w RODZINNYM konkursie plastycznym „Jajo Wielkanocne”. Na prace czekamy do 26 marca 2021 r. w naszych bibliotekach. Regulamin konkursu zamieszczony na stronie (poniżej) i do wglądu w naszych placówkach. Ogłoszenie wyników – 30 marca 2021 r. Zapraszamy! Załącznik: Regulamin konkursu

Rycina z napisem: Wszystkie książki mówią.... Jan Parandowski

Biblioteka cyfrowa

CYFROWA BIBLIOTEKA NARODOWA „POLONA” to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i największa tego typu w Polsce. Na tę chwilę udostępnia ponad 2 miliony książek, czasopism, map, fotografii, rycin w wersji elektronicznej.