Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

dzień bibliotekarza i bibliotek - dzieci w bibliotece
12 maja 2022

„Jedynym pośrednikiem między pisarzem i nieznanym czytelnikiem jest książka, a powiernikiem tajemnych wzruszeń, zachwytów – najczęściej bibliotekarz”.

W poniedziałek 9 maja w naszej bibliotece w Lisowie odbyło się bardzo miłe spotkanie.
Przybyły do nas przedszkolaki, żeby wspólnie z nami świętować obchodzony 8 maja Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Opowiedziałyśmy dzieciom na czym polega praca bibliotekarza i odpowiadałyśmy na pytania najmłodszych. Po raz kolejny zaprosiłyśmy dzieci do udziału w akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Rozmawialiśmy także o tym, czy każdy może zostać pisarzem; początkowo zdania były podzielone :), ale ostatecznie zgodziliśmy się, że tak, a to za sprawą książeczki napisanej przez grupę 6-latków i ich panią z przedszkola w Herbach.

Nie zabrakło oczywiście przemiłych życzeń, laurek i drobnych upominków. Całości dopełniły pamiątkowe zdjęcia :).

Było nam bardzo miło: DZIĘKUJEMY! 🙂 🙂