Już wakacje się skończyły, szkoda, bardzo fajne były!

13 września 2023

Za nami piękny czas letniego wypoczynku.

W ramach akcji „Wakacje z Biblioteką” spędziliśmy z naszymi najmłodszymi czytelnikami kilka dni. Tradycyjnie już rozpoczęliśmy od trzydniowego rajdu rowerowego. Dzielnie pokonywaliśmy kolejne kilometry; zawitaliśmy najpierw w Boronowie, a drugiego dnia w Koszęcinie, gdzie gościliśmy w tamtejszym Nadleśnictwie, a w Hadrze, gdzie znajdowała się nasza baza noclegowa, odbyły się niezwykle ciekawe warsztaty pszczelarskie. Gry i zabawy na świeżym powietrzu, dyskoteka, długie nocne rozmowy 🙂 🙂 i różne inne atrakcje sprawiły, że do domów dojechaliśmy bardzo zadowoleni i zmęczeni 😉

Na początku sierpnia wyjechaliśmy na wycieczkę autokarową do Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach. Czekały tam na nas liczne atrakcje, m.in. park linowy, karuzele, plac zabaw w stylu hawajskim, pokazy kowbojskie, inscenizacja napadu na bank. I chociaż pogoda tego dnia nas nie rozpieszczała humory dopisywały i wróciliśmy bogatsi o kolejne doświadczenie w podróżach po naszym pięknym kraju i liczne pamiątki.

Na zakończenie letnich ferii pojechaliśmy koleją:) do częstochowskiego kina na film pt. „O psie, który jeździł koleją”. Ta poruszająca i piękna historia o przyjaźni dziewczynki i psa, sile rodziny wywołała wiele emocji wśród naszych dzieciaków; było i zabawnie i wzruszająco. Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło!
Po seansie spacerkiem udaliśmy się do Muzeum Rud Żelaza, gdzie mogliśmy poznać historię rozwoju tej dziedziny przemysłu. W drodze powrotnej (obowiązkowo!:)) zatrzymaliśmy się w McDonalds.

Realizacja wakacyjnych planów była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy w Herbach.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.