Krótkie podsumowanie WAKACJI Z BIBLIOTEKĄ

17 września 2024

Tegoroczne WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ rozpoczęliśmy 25 czerwca od wyjazdu do Bajki Pana Kleksa w Katowicach, gdzie dzieci miały możliwość zwiedzenia audiowizualnej wystawy „Kleks. Magia Kina” i poznać kulisy powstania ostatniego filmu z serii „Akademia Pana Kleksa”. Wzięły też udział w warsztatach tematycznych; przez cały czas pobytu towarzyszyła nam przemiła pani przewodnik. Po trudach 🙂 zwiedzania przyszedł czas na posiłek i odpoczynek na świeżym powietrzu podczas pikniku w Parku Powstańców Śląskich.

Dwa dni później w dwudziestoosobowym składzie wyruszyliśmy na dwudniowy Rajd Rowerowy ścieżkami naszej gminy. Po raz kolejny nocleg mieliśmy zapewniony w Hadrze. W tamtejszej Akademii Możliwości pani Karina przygotowała dla naszych dzieci Eko-warsztaty, z których uczestnicy wrócili szczęśliwi i bogatsi o własnoręcznie wykonane pamiątki. Zabawy na boisku, wieczorne ognisko i długie 🙂 😉 nocne rozmowy sprawiły, że wszyscy (mamy taką nadzieję) dobrze się bawili. Niektóre plany zepsuła nam kapryśna pogoda…

7 sierpnia wczesnym rankiem rozpoczęliśmy wycieczkę do Parku Rozrywki i Edukacji „Dream Park Ochaby”. Na miejscu przez kilka godzin dzieci mogły korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji; przerwa na obiad pozwoliła na zregenerowanie sił i dalszą zabawę. Przez cały dzień towarzyszyło nam słońce i baaardzoooo wysoka temperatura!

Wakacyjne plany zrealizowaliśmy dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy w Herbach.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.